/Nowe pojazdy Uber
Uber

Nowe pojazdy Uber

Uber coraz intensywniej wchodzi na rynek pojazdów autonomicznych, czyli nie wymagających kierowcy, w pełni zautomatyzowanych. Teraz są one ładne, bez nieelegancko wystających części na dachu.

Popieram pojazdy autonomiczne. Dzięki braku kierowcy, taksówki będą tańsze, a każdy kto zarobi, będzie mógł kupić akcje firm na giełdzie, które dostarczają usług transportowych. Podobnie rzecz ma się z ciężarówkami czy autobusami. Zyski będą płynąć do każdego akcjonariusza, nie tylko do właścicieli firm, które nie rozwijają technologii, gdyż im się to nie opłaca.

Pojazdy autonomiczne są tańsze, zmniejszą ilość pojazdów na ulicach, gdyż nie każdy będzie musiał posiadać auto, by w razie potrzeby skorzystać z transportu. Zmniejszy się również ilość spalin w atmosferze oraz ilość zakładów potrzebnych do naprawy tego typu aut. Zyskają specjaliści od napraw tego typu samochodów, programiści, projektanci czyli zawody twórcze.

Na razie nie zanosi się na to, by samochody autonomiczne były w stanie w pełni zastąpić kierowce. Na razie będą dla niego uzupełnieniem, a w przypadkach zbyt trudnych, to człowiek będzie musiał przejąć ster.

TAGS: