/Roboty jeszcze nie są idealne
roboty nie działają

Roboty jeszcze nie są idealne

Nie dość że jak w tytule, roboty nie są doskonałe, można się uśmiać oglądając ich wpadki i potknięcia. Jestem zwolennikiem robotyzacji, jednak ten filmik pokazuje jak wiele mamy jeszcze do zrobienia w tej kwestii, jak długo należy uczyć maszyny jak mają działać, by wykonywały prawidłowo swoje zadania.

Najśmieszniejszy był robot na budowie, nie mógł się zatrzymać. Cały czas kręcił się w kółko. Równie zabawna dla mnie była śmieciarka, która rozsypała nieczystości. Dowiedziałem się jednak przy okazji, że tego typu pojazdy specjalne również wyposaża się w ramię sterowane przez sztuczną inteligencję. Zapewne w większości innych przypadków ten robot radzi sobie lepiej, możliwe, że tylko w przypadku kręcenia w tym czasie, coś mu się poprzestawiało.

Myślę, że kolejnym zawodem przyszłości będzie uczenie robotów jak mają korygować swoje błędy. Nauczyciel robotów czy machine learning to przyszłość w informatyce, da wiele miejsc pracy, jednak również odbierze wiele w dłuższym terminie. Zakładam, że do nauki robotów nie będą potrzebne tak wysokie kwalifikacje jak do programowania ich.

Kiedyś komputery również nie były doskonałe. Najlepszym przykładem są zawieszenia systemu Windows, które dzisiaj zdarzają się znacznie rzadziej niż kiedyś. Myślę, że obserwujemy kolejną rewolucję